Aktuálně

…. 3, 2, 1, START! SVĚTOVÝ POHÁR HORSKÝCH KOL 2019 STARTUJE!


Bikeři stojí před startem svého nejprestižnějšího seriálu, tento víkend zahájí svou pouť Světový pohár horských kol v německém Albstadtu a už týden na to přivítá nejlepší bikery světa Nové Město na Moravě. Za osmadvacátým ročníkem SP MTB pak učiní tečku lyžařské středisko Snow Shoe v Západní Virgii v USA v polovině září.
 
Domácí fanoušci horských kol, kteří se chystají do Nového Města se opět mohou těšit na výjimečný podnik, připravena je spousta novinek, od tratí, přes čipovou technologii plateb až po rychlejší a kvalitnější stravování. “Tu správnou atmosféru si ale fanoušci musejí vytvořit sami. Věříme, že to nebude problém, protože diváci na Vysočině jsou každoročně skvělí, každoročně mám z toho kotle husí kůži,” říká šéf pořadatelů Petr Vaněk.
 
A diváci jistě budou mít dostatek motivace pořádně fanouškovský kotel opepřit a zahustit, vždyť uvidí světová esa jako Mathieu van der Poela, Nino Schurtera, Gerharda Kerschbaumera, Jolandu Neff, Anniku Langvad či Kate Courtney. A pochopitelně i Čechy, pro které je Nové Město mnohdy vrchol sezony.
 
Jednou z největších domácích nadějí bude bronzový medailista z mistrovství světa 2015 Ondřej Cink. Vloni v Novém Městě nadchl stíhací jízdou ze zadních pozic kvůli ročnímu intermezzu na silnici. Letos má daleko vyšší ambice než loňské 18. místo.  “Bude to úplně o něčem jiném, nejhůř budu startovat ze třetí řady, když se mi nepovede Short Track. Ale v NMNM je start dobrý, dá se dobře propracovat dopředu,” hodnotí současná česká jednička Cink, který nenašel přemožitele v posledních třech závodech, kde startoval. “Nové Město je pro mě první vrchol sezony, chtěl bych zaútočit na pódium. Trať mi vždy hodně seděla a já se tenhle rok cítím opravdu nejlíp v životě," raduje se osmadvacetiletý Ondřej, jehož maximem v Novém Městě je čtvrté místo z roku 2016.
 
Naprosto opačně se bohužel cítí Jaroslav Kulhavý. 54. místo v žebříčku UCI a tréninková nepohoda nedávají příliš nadějí, že by Jaroslav příští víkend atakoval přední příčky. “Je to přesně rok, co mi v XCO ve světě ujel vlak, naposledy v Novém Městě jsem byl devátej, pak jsem se do desítky už nepodíval. Teď už se spíš soustředím na tu druhou půlku sezony, bohužel Nové Město na Moravě bylo pro mě hodně důležitý, je to vždycky vrchol. Musím si ale přiznat, že nejsem 100% v pořádku a nebude to tam zrovna ono,” hodnotí Jaroslav, který dokázal na Vysočině vyhrát v roce 2011 a 2015. 
 
Nejlepší Češkou byla loni v Novém Městě Karla Štěpánová, jen místo před Jitkou Čábelickou - úřadující mistryní ČR. Obě se na domácí podnik chystaji. "Je to pro mě vrchol celého roku. Každoročně se tam hrozně těším a udělám všechno, abych uspěla. Myslím, že není nereálné dostat se do top 15, kde jsem ještě v kariéře nebyla," věří Karla Štěpánová. 
 
Českých závodníků by se mohlo v Novém Městě představit téměř třicet, na úvodní závod Světového poháru do Německa jich cestuje sedmnáct. 


…. 3, 2, 1, START! SVĚTOVÝ POHÁR HORSKÝCH KOL 2019 STARTUJE!