Aktuálně

7 DŮVODŮ, PROČ SI ZAJET BIRELL MTB MARATON


Dali jsme dohromady několik důvodů, které vám mohou usnadnit rozhodnutí, jestli se letos zúčastnit maratonu při Světovém poháru horských kol na Vysočině. Přečtěte si je a nechejte se nalákat na parádní sportovní zážitek!

 

  1. Nádherná trasa. Stejně jako každý rok, i letos vede trasa maratonu těmi nejpěknějšími kouty Vysočiny, které se nikdy neomrzí. Pokud tedy nejedete zrovna na vítězství, rozhlédněte se kolem sebe a užijte si všechnu krásu, kterou Vysočina oplývá!
  2. Skvělý doplněk programu. Maraton se jede v sobotu dopoledne. Start není tak brzo, aby si musel člověk upřít pozdější víkendovou snídani (9:00) a navíc krásně zapadá do ostatního programu Světového poháru. I pokud pojedete pohodovým tempem, pohodlně stihnete závod kategorie žen do 23 let, který startuje ve 14 hodin.
  3. Pasáže, které vás pohladí na duši. Užijte si závod všemi smysly. Na trati se nachází několik pasáží, kde v hlubokém lese kromě ostatních maratonců nepotkáte ani živáčka. Třeba kolem Brožovy skály, Cikháje a Žákovy hory.
  4. Perla Vysočiny: nejvyšší vrchol Žďárských vrchů, tedy Devět Skal, budete míjet v těsné blízkosti, dostanete se tedy i do těch nejvyšších pasáží Vysočiny. Naštěstí jsme stále na Vysočině, nemusíte se tedy obávat stoupání, ze kterých by vás bolelo za krkem.
  5. Krásné sjezdy: z Devíti Skal nebo z Křivého Javoru si užijete parádní a dlouhé terénní sjezdy, které vás budou bavit!
  6. Start ve Vysočina Aréně pod bránou Světového poháru. Postavte se na start na stejném místě, kde se o den později seřadí i největší hvězdy horských kol Nino Schurter nebo náš Jarda Kulhavý. Užijte si zážitek, na který se nezapomíná.
  7. Zasportujte si! Užijte si svěťák jak aktivně, tak i pasivně! Fandit profíkům kolem trati je skvělý zážitek, ale díky maratonu se neochudíte o porci vlastních poctivých endorfinů. A to se počítá!

 

Co vy na to, ještě váháte s přihlášením? Propozice i přihláškový systém najdete zde.

 7 DŮVODŮ, PROČ SI ZAJET BIRELL MTB MARATON