Aktuálně

AKTUALIZACE: INSTRUKCE PRO ÚČAST SPORTOVCŮ Z "RIZIKOVÝCH ZEMÍ"


Informace aktualizované k 2. 9. 2020 jsou zvýrazněny žlutým podbarvením.

V důsledku propuknutí globální pandemie onemocnění COVID-19 došlo k zásadnímu omezení celosvětového pohybu osob. Evropská unie zavedla celoplošný zákaz vstupu do Evropské unie ze třetích zemí se stanovenými národními výjimkami.

Schéma pro vstup do ČR s uvedeným Seznamem států s nízkým rizikem COVID-19 (dále jen „Seznam bezpečných států“) a souvisejícími náležitostmi pro vstup na území ČR je zveřejněno na stránkách https://www.mvcr.cz/docDetail.aspx?docid=22239079&doctype=ART&#Cestovani (doporučujeme „Seznam bezpečných států“ pravidelně sledovat, protože se může měnit v závislosti na vývoji onemocnění COVID-19).

Aktuální seznam bezpečných států naleznete zde.

Ministerstvo zdravotnictví ČR vydalo z důvodu ochrany před šířením onemocnění COVID-19 dokument „Ochranné opatření – omezení překročení státní hranice ČR“. Tento dokument je pro vstup cizinců na území zásadní, v tomto ohledu je tedy nutné sledovat jeho účinné znění viz https://koronavirus.mzcr.cz/category/mimoradna-opatreni/

 

Instrukce pro sportovce z rizikových zemí, kteří se chtějí zúčastnit Světového poháru horských kol NMNM 2020

V případě že sportovec cestuje na území ČR ze zemí, které nejsou na „Seznamu bezpečných států“ (viz vysvětlení výše), je povinen předložit potvrzení Národní Sportovní Agentury ke vstupu na území ČR, registrovat se u příslušné Krajské hygienické stanice a je povinen podrobit se RT/PCR testu.

 

1. Potvrzení Národní Sportovní Agentury

  • Stáhněte si a vyplňte tuto žádost. (strana 1: Company name = UCI Team Name / National Team Name)
  • Zašlete nám vaši žádost emailem nejpozději do 6. září 2020 (termín prodloužen) na info@mtbnmnm.cz – žádost prosím posílejte souborně za celý UCI ELITE TEAM / UCI TEAM / NÁRODNÍ TEAM (nikoliv každý jednotlivý sportovec samostatně). Do žádosti zahrňte VŠECHNY osoby, které žádají o vstup do země (včetně mechaniků, trenérů apod.).
  • Všechny žádosti zpracujeme a odešleme na Český svaz cyklistiky, který potvrdí nezbytnost přítomnosti daných osob na území ČR v zájmu ČR a následně odešle všechny žádosti k potvrzení Národní Sportovní Agentuře (ČSC tak učiní v období 1. – 4. září).
  • Národní sportovní agentura pak všechny žádosti vyhodnotí během cca týdne – potvrzené dokumenty vám rozešleme ihned poté, co je obdržíme.

Pokud přijíždíte ze země s vízovou povinností, budete pro vstup do ČR potřebovat kromě potvrzení NSA také vízum. Seznam států s vízovou povinností naleznete zde: https://www.mzv.cz/jnp/cz/informace_pro_cizince/kratkodobe_vizum/seznam_statu_jejichz_obcane_podlehaji/index.html

 

2. Po příjezdu kontaktujte příslušnou Krajskou hygienickou stanici (v místě vašeho pobytu)

- pokud přijíždíte přímo do Kraje Vysočina, kde se koná Světový pohár, kontaktní informace jsou zde:

KHS Kraje Vysočina (www.khsjih.cz), Tolstého 1914/15, 586 01 Jihlava, MUDr. Jan Říha (tel.: +420 567 564 551)

- pokud nejprve cestujete do jiné lokality, kontaktní informace na příslušnou KHS naleznete zde: https://www.mzcr.cz/krajske-hygienicke-stanice/

Opět platí: oznámení o příjezdu do ČR posílejte souborně za celý UCI ELITE TEAM / UCI TEAM / NÁRODNÍ TEAM (nikoliv každý jednotlivý sportovec samostatně)!

Tuto podmínku splní organizátor akce souborně pro všechny sportovce přijíždějící z potenciáně rizikových zemí.

 

3. RT/PCR test

Zatím jediná varianta je podrobit se testu přímo na letišti – stojí to 1750 Kč (úplné informace k testování na letišti naleznete zde: https://www.prg.aero/testovani-covid-19). Snažíme se zajistit ještě další alternativu (testování v místě konání Světového poháru v NMNM), budeme vás informovat.

 

Během vaší cesty dodržujte požadovaná bezpečnostní opatření: https://www.prg.aero/ochranna-opatreni

 

V případě dotazů neváhejte kontaktovat nás: info@mtbnmnm.cz nebo přímo Národní sportovní agenturu: vstupdocr@agenturasport.czAKTUALIZACE: INSTRUKCE PRO ÚČAST SPORTOVCŮ Z "RIZIKOVÝCH ZEMÍ"