Aktuálně

ČTVRTEK BYL V NOVÉM MĚSTĚ PLNÝ PREMIÉR A PŘEKVAPENÍ


Celkem čtyři závody byly na čtvrtečním programu úvodního kola Světového poháru horských kol v Novém Městě na Moravě. A rozhodně nebyla nouze o překvapení. Co závod to vítěz, který slavil triumf v závodě SP vůbec poprvé.
 
Brzy po ránu odstartovala šňůru premiérových a více méně i překvapivých výher italská závodnice Giorgia Marchet, jenž za sebou v kategorii U23 nechala mnohem věhlasnější jména. Mimo jiné například mistryni světa v cyklokrosu Ceylin Alavararo z Nizozemska. Parádním desátým místem se blýskla Tereza Tvarůžková.
 
Ve stejné kategorii mužů zase dominoval cyklokrosař a silničář Tom Pidcock, zde už se o překvapení nejednalo. Snad jen to, že Tom dal přednost bikům před silničními klasikami. Českým reprezentantům se nedařilo dojet si pro výraznější výsledek.
 
O největší překvapení dne se postarala teprve jedenadvacetiletá Loana Lecomte z Francie, která zvítězila v kategorii ženy Elite! Dost možná její atak zkušené soupeřky podcenily… Česká šampionka Jitka Čábelická doufala v top dvacítku, nakonec se těsně nevešla, dojela na 22. pozici.
 
Dánský biker Simon Andreassen si lepší oslavu svých 23 narozenin ani nemohl přát. První start v kategorii Elite a hned vítězství. Domácí fanoušci vkládali naděje do Ondřeje Cinka, ten se ale pral s uklouzaným okruhem, přesto dojel na vynikajícím devátém místě. 


ČTVRTEK BYL V NOVÉM MĚSTĚ PLNÝ PREMIÉR A PŘEKVAPENÍ