Aktuálně

DÍKY, ŽE JSTE BYLI U TOHO!


Další ročník závodů na horských kolech ve Vysočina Areně je úspěšně za námi. Pořadatelé se pod vedením Petra Vaňka uplynulé dva víkendy bravurně zhostili 3. závodu Světového poháru XCO a také 3. závodu Českého poháru XCO. Obě akce skončily diváckým úspěchem, rekordními čísly a velmi pozitivnimi reakcemi ze strany závodníků a novinářů.
 
Závody Světového poháru MTB hostila Vysočina Arena už po sedmé, přičemž šest předchozích ročníků bylo pokaždé zvoleno nejlepším podnikem roku. “Věřím, že i letošní ročník bude hodnocen velmi vysoko. Přinesli jsme opět několik inovací, které přispěly i zatraktivnění závodů,” poukazuje Petr Vaněk na mírné zkrácení okruhu, které přispělo k dramatičnosti obou hlavních závodů. 
 
Pořadatelé děkují všem, kteří se na hladkém chodu Světového poháru podíleli, bez nich by to nebylo možné. Pojďme si nyní shrnout několik údajů:
 
Na SP NMNM18 se podílelo 154 dobrovolníků, 17 záchranářů, 8 rozhodčích, celkem to bylo více než 200 lidí, kteří se o víkendu starali o organizaci. Díky nim si mohlo famózní závodění během tří dnů vychutnat téměř 30.000 diváků (pátek: 4 000, sobota: 6 000 a neděle: 19 000).  Celkem se prezentovalo 25 vystavovatelů a partnerů závodu, 92 bylo cyklistický týmů, kteří přivezli 460 závodníků ze 44 zemí! V neděli bylo vydáno 397 obědů organizačnímu týmu, tedy dobrovolníkům, pořadatelskému týmu, záchranářům, Policii ČR, časoměřičům, rozhodčím, zástupcům UCI….
 
O všem dění z místa reportovalo 136 akreditovaných novinářů. Česká televize z Nového Města přenášela rekordních 11 hodin živých obrázků. “Nedělní závody byly na pozicích číslo 2 a 3 nejsledovanejších víkendových pořadů. Vyhrálo samozřejmě finále Ligy mistrů mezi Realem a Liverpoolem. Závod mužů průměrně sledovalo 87 tisíc lidí s dosahem až na 256 tisíc, ženy pak 70 tisíc s dosahem až na 210 tisíc,” informuje Tomáš Lachman, komentátor bikových klání. 
 
Prestiž Nového Města dokazuje i fakt, že si lokalitu na Vysočině vybral japonský gigant Shimano vyrábějící cyklistické komponenty, k celosvětové premiéře nejvyšší sady XTR. 
 
Český pohár XCO zaznamenal rekordní účast co do počtu zúčastněných závodníků. Během víkendu 2. a 3. června se jich na startovní čáru v několika kategorích postavila téměř tisícovka, což je historicky nejvyšší počet v závodě ČP cross country.


DÍKY, ŽE JSTE BYLI U TOHO!