Aktuálně

DUHOVÁ KATE COURTNEY VÁLELA I NA VYSOČINĚ


Úřadující mistryně světa Američanka Kate Courtney dokázala v dramatickém závěru závodu žen znovu zvítězit a navázala na triumf z minulého týdne v Albstadtu. Šestikolový závod vrcholil až v záverečném kole, kdy vedoucí závodnice Anne Tauber z Nizozemska upalovala před Courtneyovu. Jenže přišla chyba, se kterou se Anne dlouho vypořádávala a podobně jako v Albstadtu přišla o téměř jistou medaili.  “Umím jezdit na kole, ale neumím vyhrávat,” řekl v cíli smutná hrdinka dne, která jezdila od prvního kola v čele. 
 
Svůj nejlepší den zažívaly další dvě medailistky - druhá Rebecca McConell z Austrálie a třetí Kanaďanka Haley Smith. Obě zajely svůj nejlepší výsledek ve Světovém poháru, Haley stále na stupních vítězů vůbec poprvé. 
 
Třiadvacetiletá Kate je tak se 700 body v čele honocení Světového poháru s náskokem 210 bodů před Jolandou Neff ze Švýcarska.
 
České bikerky Karla Štěpánová a Jitka Čábelická dojely za sebou na 22. a 23. pozici.  
 
“Dnes mi to vůbec nešlo ani do kopce, ani z kopce. Po prvním kole jsem se začala neustále pomalu propadat, jsem ráda, že jsem neodcouvala ještě někam dál,” říkala v cíli úřadující česká šampionka Čábelická. 
 
“Výborná atmosféra, skvělí fanoušci, je to zážitek tady v Novém Městě závodit. Startovala jsem až z šesté řady a od startu jsem musela udržet chladnou hlavu, úplně to nepřepálit v prvním kopci. Snažila jsem se posouvat, získávala jsem hlavně v technice. Já jsem s výsledkem celkem spokojená.
 


DUHOVÁ KATE COURTNEY VÁLELA I NA VYSOČINĚ