Aktuálně

FANOUŠCI JSOU KLÍČOVÍ, ŘÍKÁ ŠÉF ORGANIZAČNÍHO TÝMU PETR VANĚK


Světový pohár horských kol cross country stojí na prahu svého 28. ročníku, už za devět dnů se sedmidílný seriál rozjede v německém Albstadtu. Hned týden na to přivítá nejlepší bikery světa Nové Město na Moravě. A to už po osmé. 
 
Třídenní program letos odstartují v pátek 24. 5. závody v Short Tracku, v sobotu 25. 5. uvidí Vysočina Aréna cross country nadějí, tedy juniorů a závodníků do 23 let. Neděle 26. 5. bude patřit elitním kláním žen a mužů.
 
Od roku 2011, kdy se SP v Novém Městě konal poprvé, se organizační tým v čele s Petrem Vaňkem snaží pravidelně přicházet  s novinkami jak pro závodníky, tak pro diváky, iniciuje mnoho nových nápadů, změn a inovací, které jsou postupně přebírány i dalšími podniky. Nejinak to bude i letos. Došlo k úpravám na oblíbeném závodním okruhu, tak i v zázemí pro diváky.
 
Došlo k mírnému zkrácení trati, k úpravám napojení jednotlivých technických sekcí, přidaly se skoky a klopenky. Do trati je zakomponována i část nového pumptracku, který byl v areálu Vysočina Arény vybudován díky financování z Kraje Vysočina. Diváci tak budou mít možnost vidět pořádnou závodní podívanou ještě na více místech než v minulých letech. 
 
 
 
“Okruh jsme zkrátili o zhruba 300 metrů, ubrali jsme hluchý kousek nedlouho po startu, vyhladili jsme některé pasáže, které byly už vyježděné. K výrazné úpravě došlo v sekci Cannondale BMX a také v pasáži těsně před stadionem nově nazvané Oakley Speeding. Vše má nyní daleko lepší flow, naším cílem je, abychom udrželi závodníky v rychlosti,” představil novinky Petr Vaněk. 
 
Nejzásadnější novinky ale pocítí fanoušci, kteří jsou pro pořadatele klíčoví. “Fanoušci jsou pro nás důležití a chceme jim pobyt ve Vysočina Aréně co nejvíc zpříjemnit. Připravili jsme zcela nové pojetí občerstvení, úplně jsme vypustili smažené věci, všechna jídla budou připravována z čerstvých surovin přímo na místě, těšit se můžete na poctivé hamburgery, nabouchané čerstvé bagety a mnoho dalších chuťovek. S úpravou občerstvení souvisí i rychlost odbavení, protože stát u trati je rozhodně lepší než ve frontě. Proto jsme připravili nový systém bezhotovostního placení pomocí čipových náramku, které si návštěvnící pořídí a nabijí kreditem, neutracené prostředky budou ještě v areálu vráceny,” vyjmenoval Petr Vaněk další novinky, kterými se inspirovali na hudebních či gastro festivalech. 
 
Do závodního programu se vrací závody juniorek a juniorů. “Naopak upouštíme od maratonu, který z časových důvodů nedokážeme dobře zprocesovat. Také tam máme kolizi se závodem seriálu KPŽ v Hustopečích a nechtěli jsme to tříštit. Zůstává oblíbený Night Race, ale to je spíš taková legrace spojená se sobotním večírkem…”
 
Páteční i sobotní program je opět zdarma, zpoplatněný zůstáva pouze nedělní vrchol v podobě závodů elitních kategorií. Cena vstupného v předprodeji je 500 Kč a platí i v neděli ráno, pokud vstupenku namísto u vstupu zakoupíte přes náš oline vstupenkový systém. Vstupenka v pokladně pak bude stát 600 Kč. Vstupenky je možné zakoupit zde.


FANOUŠCI JSOU KLÍČOVÍ, ŘÍKÁ ŠÉF ORGANIZAČNÍHO TÝMU PETR VANĚK