Aktuálně

JEZDCI A TÝMY NA PLÁŠTÍCH MITAS VE SKVĚLÉ FORMĚ


Náš tradiční partner, společnost Mitas, podporuje v letošní sezóně řadu různých sportovních podniků po celém světě, jakož i některé závodní týmy. Jak hodnotí její právě uplynulou úvodní část? Přečtěte si v článku níže...

 

Jezdci a týmy na velopláštích Mitas na začátku sezóny ve skvělé formě 

Začátek sezóny 2018 zastihnul námi podporované jezdce a týmy ve skvělé formě. Dosáhli skvělých výsledků jak na lokálních, tak mezinárodních závodech té nejvyšší úrovně, z nichž níže je přehled těch nejzajímavějších.

Hned v lednu obhájil Jan Škarnitzl (Mitas Trek Team) spolu se Sergiem Mantecónem loňské vítězství v závodu Costa Blanca Bike Race. Ženskou kategorii vyhrálo australsko-brazilské duo týmu Primaflor Mondraker – Rebecca McConnell a Raiza Goulao Henrique.

V březnu odstartoval UCI Světový pohár horských kol 2018 v jihoafrickém městě Stellenbosch. Polka Maja Wloszczowská z týmu Kross Racing skončila na pátém místě, následovaná týmovou kolegyní a současnou mistryní světa Jolandou Neff, které se podařilo zotavit za neuvěřitelně krátkou dobu ze zlomeniny klíční kosti a lokte, které utrpěla koncem ledna během světového poháru v cyklokrose. Díky těmto výsledkům i na začátku nové sezóny tým Kross Racing zůstává na prvním místě v hodnocení týmů ženské kategorie v rámci světového poháru MTB.

Hned týden po světovém poháru MTB odstartoval v jihoafrickém Kapském městě nejslavnější etapový závod horských kol ABSA Cape Epic, jehož hrdým partnerem jsou i velopláště Mitas. Po osmi dnech závodění v nejdrsnějších podmínkách se z vítězství v kategorii Masters radoval Ondřej Fojtík, který jel ve dvojici spolu s bývalým mistrem světa v maratonu MTB, Massimem Debertolisem. Brazilka Raiza Goulao Henrique dosáhla se svojí kolegyní na skvělé 5. místo v elitní ženské kategorii, když se jim dokonce podařilo triumfovat v poslední etapě.

Hned v dubnu, Raiza Goulao Henrique dosáhla prozatím na svůj nejlepší výsledek v kariéře, když se stala panamerickou šampiónkou!

Posledním významným závodem byl dubnový Mitas 4 Islands, který zavedl závodníky na 4 dny na krásné chorvatské ostrovy. I přes deštivé a chladné počasí prvních dní dominovali jezdci Mitas celkovému pořadí od první do poslední etapy. Celkovými vítězi se stali Filip Adel a Michal Kaněra za tým Mitas), kteří porazili celkově druhou dvojici Fabian Giger a Bartlomiej Wawak z týmu Kross Racing. Mezi ženami si pro celkové druhé místo dojela dvojice královehradeckého týmu GHOST – Vendula Kuntová a Lenka Fridrichová.

 

Mitas ELECTRON – prémiový veloplášť pro městská elektrokola 

Mitas, člen skupiny Trelleborg, je jedním z předních evropských výrobců pneumatik pro zemědělskou mechanizaci, průmyslové a stavební stroje, motocykly, jízdní kola a další specializované segmenty. Mitas nabízí širokou škálu veloplášťů a veloduší, dříve vyráběných pod značkou Rubena, která sahá od MTB, Extreme a Cross plášťů, přes BMX, City, Trek, a e-Bike, až po pneumatiky pro silniční a dětská kola. Mitas má výrobní závody v České republice, Srbsku, Slovinsku a v USA a má vlastní globální prodejní a distribuční síť.

www.mitas-tyres.comJEZDCI A TÝMY NA PLÁŠTÍCH MITAS VE SKVĚLÉ FORMĚ