Aktuálně

KAM CHCEME / CHCETE "SVĚŤÁK" V DALŠÍCH LETECH POSOUVAT?


Světový pohár horských kol jsme ve Vysočina Aréně uspořádali už 7x a nedávno jsme od Mezinárodní cyklistické unie UCI získali pořadatelskou licenci na další 2 roky 2019 a 2020. Logicky se nás tedy občas ptáte, proč vlastně pořádáme další a další ročníky. Tuhle prostou otázku odpovíme v následujícím textu.

Za 7 let, kdy jsme SP pořádali, jsme již 6x obdrželi trofej za nejlepší závod XCO daného ročníku, což je úspěch, který zavazuje. Naše pořadatelská role se ale za ty roky vyvíjela. Nejprve jsme byli mezi ostatními pořadateli v roli zelenáčů a podle toho jsme také s pokorou přistupovali ke všem jednáním a nařízením od UCI. Postupem času jsme se vypracovali do role respektovaného pořadatele a po pár letech jsme již mohli přesvědčivě tvrdit, že udáváme mezi ostatními trend. Nyní už je náš hlas na půdě UCI dobře slyšet a byť je ČR malou zemí s poměrně malým cyklistickým trhem, můžeme se výrazně podílet na rozvoji sportu horských kol. A to je také role, ve které bychom se rádi nacházeli i v budoucnu. Jak toho docílit?

Za poslední roky se nám společně s našimi dlouholetými partnery podařilo významně posunout diváckou atraktivitu horských kol, a to jak na místě závodu, tak pro diváky doma u televizních obrazovek. Atraktivní podívaná přiláká více fanoušků a přitáhne do sportu více peněz, a to je jednoznačné pozitivum pro všechny: závodníky a týmy, pořadatele i samotnou mateřskou UCI. Je to také cesta, kterou se snažíme dlouhodobě prosazovat: jít naproti vám všem, divákům a fanouškům.

Kvůli vám jsme v lesích přilehlých Vysočina Areně začali před lety stavět atraktivní divácká místa jako je Mitas Choice či Mercedes-Benz Rock’n’Roll, která jsou vybavena mobilními tribunami, velkou televizní obrazovkou a živým komentářem, tak aby posunula atraktivitu závodu na další level. Kvůli vám pořádáme společně se Svěťákem i řadu doprovodných akcí, aby vás to celý víkend skutečně bavilo. Kvůli vám stavíme každoročně kemp hned vedle arény, abyste mohli celý event sledovat z té nejbližší možné vzdálenosti a mohli pozorovat největší esa světového mountain bikingu doslova na dosah ruky. A kvůli vám také každoročně vymýšlíme, jak posunout akci zase o kousek dopředu.

Pokud chceme event posouvat dál, musíme v tomto trendu pokračovat. Proto chceme v roce 2019:

  • I nadále pracovat na trati, aby stálo za to přijet do Nového Města na Moravě každý rok znovu a vidět, jak se trať a s ní i závodníci vyvíjejí, posouvají, jak se do sportu dostávají nové prvky (např. technické vymoženosti jako teleskopické sedlovky, jednopřevodníky atd.). Konkrétně uvažujeme o využití širokého lesního úvozu, kterým se v dřívějších letech jezdilo hned v úvodu okruhu směrem vzhůru. Rádi bychom zde vytvořili sekci podobnou atraktivnímu sjezdu, jaký byl k vidění letos v jihoafrickém Stellenboschi. Klády různých průměrů a délek by se vyskládaly do nepravidelného schodiště a vznikla by tak zcela nová technická sekce před příjezdem do prvního depa. Dále je v plánu i několik dalších dílčích vylepšení.
  • Dělat maximum pro diváky a stále vylepšovat služby v areálu. Zaměřit se i na věci jako je kvalita prodávaného sortimentu občerstvení, dostupnost vysokorychlostního Wi-Fi pokrytí, rychlé a pečlivé nakládání s odpady v průběhu akce. Takovýchto dílčích bodů bychom mohli jmenovat desítky a nedá se vylepšit všechno hned. Budeme se ale snažit o maximum a v roce 2019 se zaměříme na kvalitu a rychlost občerstvení. Jsme si vědomi, že letos to nebylo ono, a proto jsme se rozhodli něco s tím udělat. Rádi bychom více kontrolovali sortiment, zrychlili tempo výdeje. V této souvislosti se bavíme i o věcech jako je omezení točeného piva (např. letos při MS ve švýcarském Lenzerheide se prodávalo výhradně jen pivo v plechu a evidentně to obrovsky urychlovalo odbavení každého zákazníka). Nic ale není ještě rozhodnuto, budeme vás informovat.

V těchto souvislostech a spolu s nadnesenými vylepšeními nás zajímá hlavně váš názor! Co myslíte, jdeme správným směrem? A půjdete touto cestou s námi? Dejte nám vědět, co více byste si ještě přáli vylepšit prostřednictvím našeho facebooku nebo instagramu.

Každým dnem také spustíme předprodej vstupenek na ročník 2019, tak nám zůstaňte naladěni! Vstupenka se totiž dá použít třeba i jako ideální vánoční dárek nadšeným bikerům!KAM CHCEME / CHCETE "SVĚŤÁK" V DALŠÍCH LETECH POSOUVAT?