Aktuálně

KULHAVÝ BUDE CHYBĚT NA ZÁVODU SVĚTOVÉHO POHÁRU V NMNM


Český bajker Jaroslav Kulhavý se nepostaví na start UCI Světového poháru horských kol v Novém Městě na Moravě. Na vině jsou jeho přetrvávající zdravotní problémy.
 
„Je to pro mě samozřejmě ten nejhorší scénář, vždyť tento závod každoročně patří mezi moje vrcholy sezóny. Moje šance na nějaký slušný výsledek jsou letos prakticky nulové, and fanoušci si nezaslouží vidět mě závodit někde v hloubi startovního pole,“ vysvětluje tento vítěz Olympijských her, jenž kromě dvou medailí z Olympiády získal také všechny světové triumfy, které lze v horských kolech mít.
 
„Můj stav se v posledních několika týdnech zhoršil. Všechno souvisí s mými zraněními, která jsem utrpěl v posledních pár letech. Je to složité na vysvětlení, ale moje tělo mi nedovolí jet dolů naplno, a to ani v tréninku, ani v závodě. Když jsem zahájil intenzivní trénink na Cape Epic, všechno se zhoršilo,“ dodává Jaroslav Kulhavý, jenž v současné době podstupuje intenzivní fyzioterapii a trénink.
 
„Jára pořád chce závodit mezi nejlepšími. Má motivaci vítězit a pomáhat nám získat cenné body pro olympijský tým,“ říká trenér Viktor Zapletal. „Je pro něj nicméně naprostou prioritou, aby byl na 100 procent zdravý, aby se mohl spolehnout na své schopnosti v tréninku i v závodě, a to zatím není ten případ. Už rok bojujeme s komplikacemi, takže jsme se rozhodli, že vynecháme následující závodní týdny. Járu čeká intenzivní léčba a trénink, a pokud vše půjde podle plánu, měl by se objevit nejpozději na MS v maratonu, následně na ME v maratonu a pak po týdnu by se měl postavit na start závodu Světového poháru v Les Gets ve Francii,“ dodává trenér českého národního týmu.


KULHAVÝ BUDE CHYBĚT NA ZÁVODU SVĚTOVÉHO POHÁRU V NMNM