Aktuálně

NOVÉMU MĚSTU ZATÍM VLÁDNOU AMERIČANKY

Novému Městu zatím vládnou Američanky, závod U23 vyhrála Batten

I druhý závodní den přinesl radost Američanům. Mezi ženami do 23 let byla nejrychlejší Haley Battenová ze Spojených států, která o svém vítězství rozhodla už v prvním ze šesti okruhů a po bronzové medaili v úvodním závodě Světového poháru se mohla radovat z prvního velkého vítězství. Německá reprezentantka Ronja Eiblová dojela druhá se ztrátou necelé půminutky a Rakušanka Laura Stiggerová třetí.

“Závodila jsem tu už počtvrté a já ten okruh prostě miluju. Sedí mi ve všem a dnes jsem si to moc užívala. Jsem moc šťastná, že mi povedlo v Novém Městě vyhrát,” uvedla dvacetiletá vítězka a týmové kolegyně Kateřiny Nash.

Z českého pohledu bohužel nemůžeme hovořit o výsledkovém úspěchu. Velkou radost v cíli měla 22. Tereza Neumanová v barvách Česká spořitelna Accolade, pro kterou to byl vůbec první závod Světového poháru!

“Vůbec jsem to nečekala, startovala jsem z posledního místa a jen doufala, že mě holky o kolo nepředjedou, závod Cross Country jsem letos jela jen jednou. Takže jsem moc spokojená,” nechala se slyšet cyklistka, která kombinuje horská kola i se silnicí a dráhou.

Janě Czeczinkarové a ani Tereze Sáskové se závod nevydařil a skončily za svým očekáváním na 33. respektive na 39. pozici.