Aktuálně

NOVINKY MITAS V SEZÓNĚ 2018


Náš tradiční partner, společnost MITAS, nachystala pro sezónu 2018 celou řadu zajímavých novinek, které se týkají horské cyklistiky. Přečtěte si o nich na řádcích níže a zkraťte si tak čekání na novou sezónu Světového poháru horských kol, která začne už příští víkend 10. března závodem v jihoafrickém Stellenboschi.
 

Mitas rozšiřuje podporu zahraničních UCI týmů

Velopláště Mitas bude nově v sezónách 2018 a 2019 obouvat ambiciózní, španělský UCI MTB tým Primaflor Mondraker Rotor, který má ve svých řadách specialisty jak na XCO tak i XCM v mužské i ženské kategorii. Cílem tohoto partnerství je zejména dosažení výraznějších výsledků v elitní mužské kategorii XCO díky hvězdám jakými jsou Carlos Coloma - ESP (bronzový olympionik z Ria), Ondřej Cink – CZE (bývalý mistr světa XCO U23, který se vrací ze silnice zpět do MTB po ročním působení v silničním týmu Bahrain Merida), Daniel a Rebecca McConnell – AUS nebo Raiza Goulao Henrique z Brazílie.
 
 
Tým hned na začátku sezóny zaznamenal výrazné úspěchy, kdy Raiza a Rebecca vyhrály ve Španělsku etapový závod Costa Blanca Bike Race a Ondřej Cink dojel jako druhý v závodu Mediterranean Epic. Bližší informace o týmu a výsledcích najdete na: www.primaflormondraker.com, @PMRARacingTeam.
 

 

Mitas pokračuje ve spolupráci s polským týmem Kross Racing, a to až do olympijských her 2020 v Tokiu. Hlavní osobností týmu je mistryně světa z roku 2017 Jolanda Neff - SUI, která se momentálně zotavuje ze zlomeniny klíční kosti a lokte, které si přivodila při pádu během závodu světového poháru v cyklokrosu. Další hvězdou týmu je Maja Wloszczowská - POL. Spolu s Jolandou by tak opět měly zajistit pro Mitas skvělé výsledky v elitní ženské kategorii. V týmu zůstávají pro sezónu 2018 i Fabian Giger - SUI a Bartlomiej Wawak – POL.

www.krossracingteam.pl, @KrossRacingTeam  
 
Nadále podporujeme XCO týmy jako např. Mitas Trek – CZE, Pro Fermetures – FRA, 4Ever Racing – NZ, Format Udmurtia – RUS, etc.  Ve skvělé formě na začátku sezóny je Jan Škarnitzl (Mitas Trek), který spolu se Sergiem Mantecónem obhájil vítězství na Costa Blanca Bike Race. 
 

Hlavní zahraniční akce 2018 podporované Mitasem 

 
Již tradičně zahajujeme novou sezónu nejprestižnějším a nejsledovanějším, etapovým závodem horských kol světa, kterým je jihoafrický ABSA Cape Epic, konaný 18.-25. března. Mitas má statut oficiálního dodavatele plášťů. Vzhledem k tomu, že zahajovací závod světového poháru UCI horských kol se pojede týden před Epicem v nedalekém městě Stellenbosch, řada světových hvězd horské cyklistiky včetně olympijských vítězů Jaroslava Kulhavého – CZE a Nina Schurtera – SUI opět zůstane i na slavný Cape Epic. Na pláštích Mitas pojedou např. Carlos Coloma, Raiza Goulao Henrique, Jan & Ondřej Fojtíkovi a mnozí další.  www.cape-epic.com
 
 
O měsíc později, 11.-14. dubna, je v Chorvastku na programu 4-denní, etapový závod MITAS 4 Islands, jehož je Mitas druhým rokem titulárním sponzorem. Letos poprvé tento závod získal status UCI, kategorie S2. Přibližně 600 jezdců si zazávodí na čtyřech ostrovech - Krk, Rab, Cres a Lošinj. www.adriabike.hr
 
 
 
V květnu odstartuje evropská část závodů světového poháru UCI horských kol hned dvěma po sobě následujícími, víkendovými závody, jejichž je Mitas oficiálním sponzorem, a to v Albstadtu (SRN) 18.-20. května a v Novém Městě na Moravě 25.-27. května. Zveme Vás na tyto divácky atraktivní závody s nejnáročnějšími a nejoblíbenějšími sekcemi tratí „Mitas Abyss“ v Albstadtu a „Mitas Choice“ v Nové Městě na Moravě.
 
 
Vyvrcholením sezóny bude nejen pro Mitas, jakožto oficiálního sponzora, Mistrovství světa horských kol (XCO a DH) ve švýcarském Lenzerheide, konaného 5.-9. září 2018. 
 
 
Mitas, člen skupiny Trelleborg, je jedním z předních evropských výrobců pneumatik pro zemědělskou mechanizaci, průmyslové a stavební stroje, motocykly, jízdní kola a další specializované segmenty. Mitas nabízí širokou škálu veloplášťů a veloduší, dříve vyráběných pod značkou Rubena, která sahá od MTB, Extreme a Cross plášťů, přes BMX, City, Trek, a e-Bike, až po pneumatiky pro silniční a dětská kola. Mitas má výrobní závody v České republice, Srbsku, Slovinsku a v USA a má vlastní globální prodejní a distribuční síť.
 

 NOVINKY MITAS V SEZÓNĚ 2018