Aktuálně

PŘESNÝ PROGRAM OFICIÁLNÍCH ZÁVODŮ SP 2019 JE NA SVĚTĚ


Po dlouhém vyjednávání se všemi zúčastněnými subjekty jsme konečně zveřejnili přesný program včetně časů startů jednotlivých závodů Světového poháru. Najdete ho zde.

Schválit program je náročný proces už proto, že se k němu vyjadřuje hned několik subjektů:

  • Mezinárodní cyklistická unie UCI nejprve zveřejní první návrh, který respektuje potřeby plynulého uspořádání všech dílčích závodů a navazujících procesů (inspekce trati, přihlášky závodníků i týmů, předzávodní míting týmových manažerů s komisaři UCI a pořadateli, tréningy a samotné závody).
  • Následně se vyjadřuje místní organizační tým, tedy my. Naším cílem je připravit závod tak, aby byl pro diváka co nejpohodlnější, aby závody nezačínaly příliš brzo ráno ani v čase oběda, aby bylo mezi závody dostatek času pro diváky k občerstvení a projítí týmových zón či výstavních ploch. 
  • Velmi důležitý je následně pohled České televize, která přesněji určí časy vhodné pro přímý přenos na ČT Sport. Snaží se v součinnosti s místním organizačním týmem, tedy s námi, napasovat závody do časů vhodných pro televizní přenos (například aby nekolidovaly s jinými sportovními přenosy, např. se zápasem o 3. místo na souběžně konaném MS v ledním hokeji...).
  • Stejně tak se musí k navrženému harmonogramu vyjádřit i Red Bull Media House, tedy promotér celého seriálu Světového poháru horských kol. Zkráceně RBMH je společnost zodpovědná za výrobu a šíření televizního přenosu do co největšího množství zemí a regionů, tak aby popularita našeho sportu rostla stále vzhůru! 

Následuje emailová přestřelka hokejového typu, ze které se díky stovkám přihrávek, střel a obranných zákroků postupně vykrystalizuje samotný program. Letos nám vše trvalo zhruba 3 měsíce. :) Věřte nám, že jsme vše udělali nejlépe, jak jsme uměli!

Těšíme se na vás od pátku do neděle 24. - 26. května ve Vysočina Aréně. Opět to bude stát za to! 

Pokud ještě nemáte vstupenky, koupit je můžete zde.PŘESNÝ PROGRAM OFICIÁLNÍCH ZÁVODŮ SP 2019 JE NA SVĚTĚ