Aktuálně

RUMUNSKÝ ZÁZRAK NA VYSOČINĚ! ČESKÉ BARVY ZACHRAŇOVALY ŽENY


Premiérové vítězství v závodě cross country Světového poháru mužů do 23 let oslavil v sobotu v Novém Městě na Moravě rumunský biker Vlad Dascalu. Ženám ve stejném věkové kategorii dominovala Švýcarka Sina Freiová, která ovládla už minulý závod SP v Albstadtu.

Triumf dvacetiletého rumunského národního šampióna na Vysočině je absolutním šokem. Vždyť Dascalu byl v letošních předchozích závodech SP jednačtyřicátý, respektive pětadvacátý. Suchý povrch okruhu v Novém Městě na Moravě mu však náramně sedl a ukázal obrovskou jistotu. Od začátku se držel v čele a do posledního kola najížděl s mírným náskokem, tudíž v cíli si mohl vychutnat aplaus zaplněné hlavní tribuny.

Domácí okruh vůbec neseděl českým závodníkům. Nejlepším byl Lukáš Kobec, jenž projel cílem jako dvaapadesátý. O dvacet příček hůře finišoval Jaromír Skála, David Zadák končil jako pětaosmdesátý, o čtyři příčky hůře pak dojel Matěj Průdek.

Mezi ženami do třiadvaceti let se brzy bitva o vítězství v závodě vypsaném na pět kol zúžila mezi kvarteto Freiová, Degnová (Dánsko), Tovoová (Itálie) a Eiblová (Německo). Během posledního kola si minimální náskok v čele vybudovaly první dvě, na cílové rovince pak měla více sil ve spurtu švýcarská závodnice. „Nadšení z druhého vítězství v řadě je obrovská. Navíc mému týmu patří první dvě pozice na stupních, což jen podtrhuje můj výsledek,“ juchala závodnice týmu Ghost Factory Racing.

České závodnice vydřely dvě pozice v první dvacítce. Jana Czeczinkarová měla výborný start, následně se pořadím trošku propadla na konec druhé desítky, ale s přibývajícími koly se drala pořadím vpřed a vybojovala třináctou příčku, čímž zopakovala výsledek z úvodního podniku SP v Jihoafrické republice. Barbora Průdková dokázala i přes krvavý pád v posledním kole o jednu příčku vylepšit postavení ze Stellenbosche, kde letos dosáhla maximum v závodě SP v podobě dvacátého místa. Minulý týden v Albstadtu byla devětadvacátá, Czeczinkarová jedenáctá.RUMUNSKÝ ZÁZRAK NA VYSOČINĚ! ČESKÉ BARVY ZACHRAŇOVALY ŽENY