Aktuálně

ŠESTIDENNÍ MARATON SVĚŤÁKŮ SKONČIL BRAZILSKÝM TRIUMFEM


Vyvrcholení šestidenního maratonu v podobě dvou závodů Světového poháru má Nové Město na Moravě úspěšně za sebou. Nedělní program zalitý sluncem udělal parádní tečku za letošním velmi krátkým Světovým pohárem horských kol, jehož obě kola se odehrála na Vysočině. Byť bez diváků, přesto byl podniky mezi závodníky a týmy hodnocen velmi kladně. “Děkujeme organizátorům, že se závodů ujali a i přes vysoké překážky se uskutečnily,” znělo z mnoha úst.
 
Závěrečný den nabídl dva závody elitních kategorií žen a mužů, ty se ukutečnily v počasí nahony vzdálenému tomu čtvrtečnímu. Téměř v letních teplotách si pro vítězství dojela Pauline Ferrand Prevot z Francie, která v Novém Městě na Moravě triumfovala už podruhé, poprvé slavila v roce 2014. 
 
V kategorii mužů to byl jen z těch závodů, který jistě vstoupí do historie. Poprvé ve své kariéře vyhrál závod SP Henrique Avancini a spolu s ním slavila i jeho rodná Brazílie. Jedenatřicetiletý člen stáje Cannondale je totiž také prvním Brazilcem, kterému se to podařilo!
 
Českým barvám se dnes nedařilo zcela podle představ, úřadující mistři ČR Jitka Čábelická a Ondřej Cink splnili roli nejvýše postavených Čechů, ale jistě pomýšleli na lepší umístění než na 25. respektive na 18. příčku.


ŠESTIDENNÍ MARATON SVĚŤÁKŮ SKONČIL BRAZILSKÝM TRIUMFEM