Aktuálně

SHORT TRACK SHOW JEDNÉ ŽENY A JEDNOHO MUŽE


Američanka Chloe Woodruffová a Nizozemec Mathieu Van der Poel ovládli úvodní disciplínu novoměstského závodního programu, kterému fandil téměř zaplněný stadion. Nejlepší z českých reprezentantů byl jedenáctý Ondřej Cink a 15. Jan Škarnitzl. Jitka Čábelická zopakovala 17. příčku z úvodního závodu Světového poháru v Albstadtu, Karle Štěpánové (Superior XC) těsně unikla postupová čtyřiadvacítka.  
 
Oba závody probíhaly víceméně velmi podobně, zhruba do poloviny se vždy pohyboval celý peloton závodníků pohromadě. Pak ale vystřelila Chloe a nechala za sebou ostaní dámy. Během chvilky si vypracovala zásadní náskok, který udržela až do cíle. Mathieu musel nejdříve zlikvidovat nástup Brazilce Avanciniho a Novozélanďana Coopera a pak sám vyrazil. Od šestého z deseti kol závodu kraloval. 
 
"Trochu se mi nepovedl start, zdržel mě Valero, který vystartoval pomalu a také jsem přes něj neviděl na startovací zařízení, které navíc nefungovalo. Byl tam totální zmatek. Od startu jel ostře Avancini a mně tak trochu chyběly síly v posledním kole, které jsem musel vynaložit na to, abych se dostal k čelu. Ale jsem spokojený, druhá startovní lajna na nedělní závod byla můj cíl,” sdělil v cíli nejlepší Čech Ondřej Cink. 
 


SHORT TRACK SHOW JEDNÉ ŽENY A JEDNOHO MUŽE