Aktuálně

SVĚŤÁK 2018 - PROGRAM PLNÝ NOVINEK


V posledních dnech roku 2018 jsme dostali podklady od Mezinárodní cyklistické unie UCI k dalšímu ročníku Světového poháru. Díky tomu jsme mohli načrtnout konkrétní obrysy i našemu novoměstskému závodu a všem doprovodným akcím. Tradiční svátek horské cyklistiky se uskuteční v termínu 25. – 27. května 2018 a mimo již obvyklých závodů v olympijské disciplíně Cross-country (XCO), které se uskuteční v sobotu (ženy a muži do 23 let) a neděli (ženy a muži Elite), nabídne několik novinek.

 

SHORT TRACK – PÁTEK PODVEČER

Velkou novinkou v oficiálním programu bude nová disciplína SHORT TRACK. V roce 2018 již bude plnohodnotnou součástí programu, těšit se tedy můžete na elitní kategorie žen a mužů, oba závody proběhnou v pátek v podvečer. Závod je určen pro 40 nejlepších závodníků z průběžného pořadí Světového poháru a mezi vítěze bude rozdělena pořádná porce bodů. Nejlepších 16 závodníků v cíli navíc získá prioritní postavení v prvních dvou lajnách na startu nedělního závodu v olympijském Cross-country. Je tedy jasné, že závodu se budou účastnit skutečně všechny hvězdy a můžeme se těšit na dynamický závod plný ostrých loktů, jaký jsme ve Vysočina Aréně ještě nezažili!

 

V rámci doprovodných akcí jsme hodně mysleli na všechny, kteří si chtějí v rámci fandění elitě sami zazávodit!

VYSOČINA MTB MARATON

Do programu se po roční pauze vrací oblíbený VYSOČINA MTB MARATON, pro který není vhodnějšího termínu než soboty po ránu. Startovní výstřel v 9:00 vypustí na trať o délce okolo 50 km vinoucí se nejkrásnějšími lokalitami Vysočiny všechny natěšené maratonce.

MTB NIGHT RACE

Závodit se bude i v pátek večer, kdy brzy po skončení závodu elity v SHORT TRACKU odstartujeme oblíbený MTB NIGHT RACE. Ten povede jako již tradičně z velké části po osvětlených biatlonových tratích, uvažujeme však i o zařazení neosvětleného úseku, který by vyžadoval povinné využití čelovky. Brzy budeme o přesných propozicích závodu blíže informovat.

MAD TRACK

Zapomenout nesmíme ani na úplnou NOVINKU v programu. V reakci na již zmíněný SHORT TRACK zavádíme nový VEŘEJNÝ závod, který jsme zatím pracovně nazvali MAD TRACK. Bude se jednat o závod s hromadným startem po vzoru „LeMans“ a na trati bude na závodníky čekat celá řada skutečně BLÁZNIVÝCH překážek – sněžný brod, CX labyrint, Mitas Pneu-Choice, povinná občerstvovací stanice a mnoho dalšího. Pro závodníky bude tenhle závod především zábava, kromě nejrychlejších v cíli bude odborná porota vyhodnocovat i nejlepší kostýmy, nejstylovější skok na připraveném dropu a celou řadu dalších, divácky atraktivních prvků. Tento závod se s vyhlášením výsledků plynule promění v oblíbenou MTB PARTY se skvělou hudbou a poctivými drinky.

 

A bude toho ještě mnohem víc! Sledujte náš web i facebook pro nejaktuálnější info!

 

Program oficiálních závodů (přesné časy budou brzy doplněny): http://mtbnmnm.cz/program-sp

Doprovodné akce v kostce: http://mtbnmnm.cz/doprovodne-akce

Vstupenky na neděli: http://mtbnmnm.cz/vstupenky (páteční a sobotní program je ZDARMA)SVĚŤÁK 2018 - PROGRAM PLNÝ NOVINEK