Aktuálně

SVĚŤÁK LETOS POUZE PRO 3000 DIVÁKŮ, SPOUŠTÍME PRODEJ VSTUPENEK


Novoměstský svěťák se blíží, závodníci jsou nažhavení a pořadatelé nachystaní. Jaké jsou horké novinky z Nového Města? Představme si je popořadě.

 

  1. Vstupenky – maximálně 3000 diváků každý závodní den

Dlouho se řešilo, jestli se letošní svěťák v NMNM bude moct vůbec uskutečnit, naštěstí pro všechny závodníky se diskuse postupně přesunula do roviny možné účasti či neúčasti diváků. Teď konečně přichází dobrá zpráva i pro ně: závody se uskuteční s diváky, byť bude každý závodní den do Arény vpuštěno pouze omezené množství 3000 z nich. Na tribunách budou zřízeny 3 oddělené divácké sektory o maximálním počtu 1000 osob.

„Je jasné, že uspořádat letos akci ve formátu, na který jsme byli za poslední roky zvyklí, nebude možné. Ale jsme rádi, že se vyhneme zcela komornímu pojetí a můžeme na Vysočinu pozvat alespoň omezené množství fanoušků. Současná vládní nařízení v kombinaci s logistickými možnostmi Vysočina Arény umožňují vstup maximálně třem tisícovkám diváků. Na víkendový program od pátku do neděle je už více než polovina těchto vstupenek prodaná z předprodeje, který probíhal před vypuknutím koronakrize, takže závodníci se prázdných tribun obávat nemusejí. Na druhou stranu ale máme závodní program rozšířený o dodatečné 2 dny, protože nám Mezinárodní cyklistická unie UCI vlivem řádění koronaviru přisoudila uspořádání hned dvou kol Světového poháru. Pro zájemce, na které se ve víkendových dnech vstupenky již nedostanou, se tedy nabízí možnost přijet na Vysočinu v úterý a čtvrtek, kdy bude také možnost vidět největší esa pelotonu horských kol na tradičních novoměstských tratích“, říká předseda organizačního výboru Petr Vaněk.

Vstupenky je možné koupit pouze v předprodeji, na místě již nebudou k dispozici. Kompletní program akce naleznete zde.

 

  1. Doprovodný program: omezení ve znamení bezpečnosti

Akce se uskuteční v souladu se všemi vládními nařízeními, které se týkají nového typu koronaviru. Proto letos nebude možné zpřístupnit v Novém Městě tolik populární týmovou zónu, kde je každoročně možnost potkat oblíbené sportovce tváří v tvář, vyfotit se s nimi, nebo je jen sledovat při jejich obvyklé předzávodní rutině. Sportovci putují hned z Nového Města na Mistrovství světa do rakouského Leogangu a nemohou si dovolit byť jen potenciální riziko nákazy, proto budou v rámci celého závodního týdne maximálně izolováni.

„Takový je letošní trend, vidět to je třeba na Tour de France. Všichni sportovci se od diváků izolují, ihned po dojezdu si nasazují roušky, dezinfikují ruce a bezpečnostních opatření je samozřejmě mnohem víc. Pokud chceme být pro všechny zúčastněné důvěryhodným pořadatelem, musíme se tomuto trendu přizpůsobit a letos zkrátka vynechat některé tradiční součásti programu. Tentokrát tedy kompletně vypouštíme oblíbenou prodejní zónu Expo Area a doprovodné akce jako večerní party, závody pro veřejnost či partnerské aktivace zredukujeme na minimum. Oželet musíme i kemp, který obvykle zřizujeme v těsném sousedství Vysočina Arény,“ vysvětluje Vaněk.

 

  1. Hojná sportovní účast

Opačnou situaci registrují pořadatelé z pohledu účasti závodníků. Díky tomu, že je letos závodní sezóna skutečně krátká, k účasti v Novém Městě se registruje enormní množství sportovců. Předpokládá se nabité startovní pole ve všech kategoriích a maximální účast elitních závodníků. „V současné situaci pro nás bylo obtížné připravit podmínky pro vstup závodníků z potenciálně „rizikových“ zemí do České republiky, ale díky skvělé spolupráci s Národní sportovní agenturou a dalšími úřady se nám daří i tyto organizační „špeky“ úspěšně řešit. Proto to prozatím vypadá na velmi hojnou účast závodníků prakticky z celého světa,“ doplňuje šéf organizačního týmu Vaněk.

Tak co, přijedete se letos podívat na vrcholnou cyklistickou akci do Nového Města na Moravě? Pokud to máte v plánu, tak neváhejte, především na víkend jde do prodeje už jen méně než polovina vstupenek.

 SVĚŤÁK LETOS POUZE PRO 3000 DIVÁKŮ, SPOUŠTÍME PRODEJ VSTUPENEK