Aktuálně

SVĚTOVÍ BIKEŘI SE TĚŠÍ DO NOVÉHO MĚSTA NA MORAVĚ


A někteří pomaleji, ale mnoho z nich to z Albstadtu vzalo naopak hodně rychle a už se na Vysočině zabydlují. Vloni přirovnávala cestu z Albstadtu do Nového Města dánská favoritka Annika Langvad jako cestu z pekla do ráje, tak doufejme, že to bude platit i letos.
 
Uplynulý víkend se v německém Albstadtu konal první závod Světového poháru horských kol a podmínky byly bohužel podobné jako vloni, tedy mimořádně nepříznivé. Déšť, bláto a uklouzaná trať doprovázely závodníky a ničily nejen materiál, ale i samotné protagonisty. 
 
Ze závodu kvůli zranění muselo odstoupit mnoho z nich. Byla mezi nimi bohužel i česká naděje Ondřej Cink nebo Švýcar Lars Forster, který vinou léčení v Novém Městě ani nenastoupí. 
 
Týmy už pomalu začínají na Vysočině stavět svá velká zázemí a na první tréninky do lesů kolem Nového Města na Moravě vyráží například zástupci týmů Cannondale, Specialized, Trek a mnohých dalších. 
 
“Jedeme rovnou z Albstadtu a strašně se na to těším,” řekla po závodě v Albstadtu Jolanda Neff.  “Budu závodit na novém kole a ani nemůžu popsat, jak moc se tam těším. Budu vlastně poprvé s mým novým týmem pohromadě. Strašně ráda tam jezdím po krajině a po singltrailech za stadionem. Opravdu to tam mám moc ráda, okruh, lidi, Nové Město, krajinu….” uvedla sympatická bikerka ze Švýcarska.
 
“Okruh v Novém Městě doslova miluju, mám na něj dobré vzpomínky - jela jsem na něm svůj úplně první závod Světového poháru před osmi lety, ještě jako juniorka. Takže pro mě je to speciální místo, myslím, že se tam netěším jenom já, ale celý náš tým,” sdělila zase čerstvá vítězka úvodního kola SP Američanka Kate Courtney.
 
A těší se i vítěz mužského závodu Mathias Flückiger ze Švýcarska: “Nové Město je pro mě naprosto speciální místo, je to highlight sezony. Okruh a diváci jsou tam jedineční, organizátoři pokaždé odvádějí skvělou práci,” uvedl drobný třicátník a vysekl novomětským pochvalu: “Když Nové Město vstoupilo na okruh Světového poháru, byl to obrovský krok kupředu pro celý mountainbiking jako sport!”
 


SVĚTOVÍ BIKEŘI SE TĚŠÍ DO NOVÉHO MĚSTA NA MORAVĚ