Aktuálně

TROFEJ PRO NEJLEPŠÍ ZÁVOD SEZÓNY 2019 PUTUJE NA VYSOČINU. ZNOVU!


Pořadatelský tým Světového poháru horských kol v Novém Městě na Moravě opět obhájil trofej pro nejlepší cross-country závod sezóny. Zdá se to až neuvěřitelné, ale novoměstský tým si drží tento status již od začátku svého pořadatelského působení v nejvyšší lize UCI závodů, tedy v seriálu Světového poháru. Od roku 2011, kdy se pravidelně začal v NMNM konat jeden z dílů této nejprestižnější světové série, byl novoměstský závod vždy vyhlášen jako nejlepší event cross-country sezóny. S výjimkou roku 2016, kdy jsme na Vysočině namísto SP přivítali MS, to tedy je už osmá trofej, která putuje na Vysočinu!

Petr Vaněk, šéf novoměstského organizačního výboru, letošní ocenění komentuje: "Musím přiznat, že konkurence mezi pořadateli rok od roku obrovsky narůstá a náš náskok oproti ostatním se v mých očích stále zmenšuje. Všechny letošní závody byly opravdu výborné, osobně jsem se byl podívat v Andoře a pak také ve francouzském Les Gets a oba eventy byly krásné a měly skvělou diváckou kulisu. Loni jsme pak byli přítomni ve švýcarském Lenzerheide při MS 2018, kde byl závod zvláště díky vítězství domácí hvězdy Nino Schurtera skutečně úžasným zážitkem. Umím si proto představit, že i "svěťák" tam musí být nádherný a z letošního televizního přenosu odtamtud to tak i vypadlo. Proto jsem skutečně velmi hrdý na náš závod a na celý pořadatelský tým, že znovu obstál v tak silné konkurenci a byl opět zvolen zástupci týmů, samotných závodníků, sponzorů i dalších zainteresovaných subjektů jako nejlepší v sezóně. Je to pro nás závazek a budeme se snažit opět připravit něco nového a nezklamat naše věrné fanoušky v roce 2020." 

Díky týmu sehraných pořadatelů se podařilo zakreslit Nové Město a celou Českou republiku na mapu světového bikingu. "Je vidět, že horská kola zde mají tradici, lidi je milují a že k naší zemi zkrátka patří. I proto nás stále baví novoměstský "svěťák" pořádat a posouvat rok od roku po malých krůčcích kupředu", dodal Vaněk. Díky, že jste u toho už devět let s námi! V roce 2020 oslavíme desítku a budeme se těšit na tradiční a jedinečný "novoměstský kotel" proslulý široko daleko!

Vstupenky na SP v NMNM 2020 (22.-24. května) jsou v prodeji online zde. K dispozici nabízíme i Vánoční dárkové poukazy.TROFEJ PRO NEJLEPŠÍ ZÁVOD SEZÓNY 2019 PUTUJE NA VYSOČINU. ZNOVU!