Aktuálně

TÝDEN DO STARTU!


Už za týden se rozjede závodní program Světového poháru v Novém Městě na Moravě, Vysočina Aréna už po osmé přivítá nejlepší bikery světa. Diváci budou moci 3 dny od pátku 25. 5. do neděle 27. 5. sledovat strhující dění na horských kolech.

“My jsme připraveni,” hlásí šéf organizačního výboru Petr Vaněk, jehož tým v současné době ladí poslední detaily. “Máme zkušenosti z minulých let, ale nic nepodceňujeme. Chceme, aby si ten víkend všichni užili a odcházeli z Vysočina Areny nadšení. Pochopitelně největší novinkou pro nás bude nová oficiální disciplína Short Track,” uvádí dále Vaněk.

Short Track bude na programu v pátek od 18:00 hod. (ženy) a 18:45 (ženy) a svou oficiální premiéru si odbyde tento pátek v německém Albstadtu. “Je to velký krok ve Světovém poháru, dobrý krok pro diváky, závodníky a týmy. Mít během víkendu jen jeden elitní závod v kategorii je málo, Short Track to může změnit. Jsme rádi, že jsme to hodně iniciovali my, věřím, že se nám tedy v Novém Městě zase povede udělat pěkný závod.” 

Co se týká cross country, tam příliš novinek není. “Trať se mírně zkrátila, což by mělo mít za následek, že závodníci v každé kategorii obkrouží o jeden okruh navíc. Mírně jsme také upravili některé sekce. Zkrácen byl výjezd Expert Climb II, který byl hodně těžký a výrazně rozděloval startovní pole. Pozměněná je sekce BMX, která stále nabízí skoky, ale má nyní i variantu bez nich, která je ovšem delší. Nechceme do okruhu příliš zasahovat, protože si jej závodníci chválí,” říká Petr Vaněk a připomíná i bohatý doprovodný sportovní program, do kterého se může zapojit kdokoliv. Opět se do programu vrací Birell MTB Maraton, v pátek večer se pojede tradiční noční závod Robe MTB Night Race, sobotní podvečer vyplní úplně nový závod plný bláznivých překážek Suninvent Mad Track.

Zkrátka nabitý víkend na Vysočině! Nenechte si ho ujít, bude to stát za to!TÝDEN DO STARTU!